У США міністр енергетики відмовився розповідати про свою роль в Україні

Рік Перрі відмовився надавати Конгресу документи про свою роль в Україні

Рік Перрі не надасть Конгресу документи, які були запитані в рамках розслідування справи про імпічмент Дональда Трампа.

Міністр енергетики США Рік Перрі відмовився надавати документи, які були витребувані демократами Конгресу, про його роль в Україні у рамках розслідування справи про імпічмент президента США Дональда Трампа. Про це з посиланням на лист представника міністерства повідомляє Reuters в понеділок, 21 жовтня.

Ще 10 жовтня три комітету Палати представників США виписали повістку Перрі стосовно будь-якої ролі, яку він грав в тиску Трампа на президента України Володимира Зеленського, щоб почати розслідування проти його конкурента на майбутніх президентських виборах, колишнього віце-президента Джо Байдена і його сина.

Помічниця міністра енергетики США Меліса Бернисон в листі профільним комітетам заявила, що розслідування, яке проводять демократи, не санкціоновано належним чином, а майже вся інформація, яку вони запросили – конфіденційна.

“Однак з питань взаємного значення Департамент залишається відданим роботі з Конгресом, яка здійснюється згідно з відповідними дозволами та процедур”, – йдеться в листі, копія якого є у розпорядженні агентства.

Реакція міністерства була аналогічної реакції Білого дому, який відмовився співпрацювати з “незаконним і неконституційним” розслідуванням Конгресу про імпічмент.

Нагадаємо, телефонна розмова президента США з українським колегою Володимиром Зеленським, який відбувся 25 липня, став причиною скандалу і призвела до запуску процедури імпічменту Трампа.

Як стверджують опоненти американського лідера, він під час дзвінка намагався вплинути на Зеленського з метою почати розслідування діяльності в Україні сина екс-віце-президента Джо Байдена в обмін на надання фінансової і військової допомоги Києву.

Трамп і Зеленський заперечують тиск в ході розмови.