У Північній Македонії пройдуть позачергові вибори

Парламентські вибори будуть сприяти євроатлантичній інтеграції країни, вважає прем’єр Зоран Заев.

У Північній Македонії у квітні наступного року відбудуться позачергові парламентські вибори. Про це на своїй сторінці в Twitter заявив прем’єр-міністр республіки Зоран Заев в неділю, 20 жовтня.

За словами Заєва, напередодні під час зустрічі з президентом Стево Пендаровски було прийнято рішення, що позачергові парламентські вибори в Північній Македонії відбудуться 12 квітня 2020 року. Глава уряду підкреслив, що парламентські вибори будуть сприяти євроатлантичній інтеграції країни.

“Одностайна позиція всіх лідерів полягає в тому, що євроатлантична інтеграція є нашою метою. Було вирішено, що парламентські вибори пройдуть 12 квітня 2020 року. Ми рухаємося по шляху до демократії, яка об’єднує європейські цінності, верховенство закону, людські свободи і права. Я сподіваюся, що 12 квітня громадяни приймуть мудре рішення”, – написав він.

Крім того, з 3 січня в Північній Македонії почне діяти тимчасовий уряд.

Нагадаємо, Північна Македонія була змушена змінити власну назву заради вступу в ЄС і НАТО, оскільки на цьому наполягала Греція, яка є членом ЄС.

Тим не менш, минулого тижня стало відомо, що ЄС відмовився почати переговори про вступ двох країн – Північної Македонії та Албанії. Єврокомісар Хан заявив, що лідери Євросоюзу не змогли виконати своє зобов’язання про початок переговорів.

Єврорада пояснив відмову Албанії та Північної Македонії