Туреччина взяла під контроль” 111 населених пунктів Сирії

За дев’ять днів операції нейтралізовані 765 терористів, звільнена територія площею 1,5 тисячі квадратних кілометрів.

З початку проведення операції “Джерело світу” армія Туреччини взяла під контроль 111 населених пунктів в Сирії. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у понеділок, 21 жовтня, повідомляє Укрінформ.

“Всього за 9 днів проведення операції нейтралізували 765 терористів, звільнили від терористичних організацій територію площею 1,5 тисячі квадратних кілометрів. Ми взяли під контроль 111 населених пунктів. Ми приймаємо всі необхідні заходи, особливо щодо надання продовольства, охорони здоров’я та безпеки, щоб наші брати і сестри, які проживають в регіоні, не мали жодних проблем”, – сказав Ердоган.

Він також зазначив у своїй промові, що Туреччина – країна, яка не має територіальних претензій до інших держав, і розкритикував позицію деяких країн ЄС і НАТО, які декларують боротьбу з тероризмом, але не підтримали операцію в Сирії.

Він також зазначив, що Туреччина ніколи не домовлялася з терористами і буде продовжувати боротьбу.

“Ми домовилися з США, а не терористами. Ми будемо продовжувати боротьбу, поки не позбудемося останнього терориста. Наші партнери повинні тримати своє слово, не слід застосовувати повторно тактики відволікання уваги в Мюнбичи. Сподіваємося, досягнутий 17 жовтня консенсус відкриє нову сторінку в турецько-американських відносинах “, – сказав президент Туреччини.

При цьому він розкритикував дії США у регіоні, вказавши, що Вашингтон, називаючи себе “найсильнішою країною світу”, поставляє зброю сирійським бойовикам.

Він також зазначив, що Туреччина готова відновити операцію “Джерело світу” з того місця, де вона була припинена, у разі невиконання домовленості про звільнення територій, після того як пройде визначених у домовленості 120 годин.

Нагадаємо, 17 жовтня Вашингтон і Анкара домовилися призупинити турецьку військову операцію Джерело світу на 120 годин.

Угода була досягнута в ході візиту віце-президента США Майкла Пенси в Туреччину.

За цей термін курдські Загони народної самооборони (YPG) повинні будуть вийти з району операції на півночі Сирії.

Про це заявив Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у своєму виступі перед учасниками TRT World Forum, який стартував у понеділок у Стамбулі, повідомляє кореспондент Укрінформу.