США “по-тихому” вивели солдатів з Афганістану – ЗМІ

США “по-тихому” вивели своїх солдатів з Афганістану

Чисельність американських військ в країні за останній рік знизилася на дві тисячі чоловік – приблизно до 12 тисяч.

США негласно зменшили кількість своїх військовослужбовців в Афганістані. Це підтвердив на прес-конференції в понеділок, 21 жовтня, командувач операцією НАТО Рішуча підтримка генерал Остін Міллер, пише The New York Times.

За його словами, чисельність американських військ в країні за останній рік знизилася на 2 тисячі осіб – приблизно до 12 тисяч. Кілька джерел газети також вказали, що, ймовірно, ця цифра буде зменшуватися і далі, і в Афганістані залишаться близько 8,6 тисячі солдатів США. При цьому формального наказу про виведення військ не було, Вашингтон скорочує свою присутність шляхом відмови від заміни виїжджають на батьківщину військових.

Скорочення відбулося незважаючи на відсутність остаточного мирного договору з афганським рухом “Талібан”. The New York Times зазначає, що на переговорах з талібами виведення американських військ був козирною картою, а тому зменшення присутності знижує можливості США для будь-якої майбутньої угоди.

У той же час повідомляється, що домовленість про скорочення була підписана з урядом, яке критикувало Вашингтон за переговори з повстанцями. Подробиці угоди не розголошуються.

Раніше на півночі Афганістану в місті Сарі-Куль був відвернений теракт. Правоохоронці виявили замінований автомобіль, в якому була майже тонну вибухівки.