Подорожчав проїзд. Криваві заворушення в ЧилиСюжет

У цій однією з найбагатших латиноамериканських країн спостерігається високий рівень нерівності в суспільстві.

В Чилі не вщухають масові протести, викликані подорожчанням проїзду в метро. Заворушення вже призвели до загибелі декількох людей, постраждали більше 500 протестувальників.

19 жовтня влада ввела надзвичайний стан, залучили військових, встановили комендантську годину і скасували зростання цін на проїзд. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Такого не було з часів Піночета

Все почалося з мирних демонстрацій жителів Сантьяго, незадоволених оголошенням про підвищення оплати проїзду на метро і загальним невдоволенням економічними і соціальними проблемами.

Перші протестні акції проти підвищення цін на проїзд в метро з 800 до 830 песо (приблизно на 4 центи в перерахунку на євро) почалися в Сантьяго близько тижня тому. Спочатку сотні школярів і студентів на знак протесту їздили без квитків, потім почалися демонстрації.

Але на цих вихідних протести швидко переросли в масові заворушення поширилися на інші великі міста Чилі.

Мародери підпалили супермаркет в столиці і швейну фабрику в передмісті Сантьяго – вісім осіб загинули. Учасники акцій протесту підпалили близько 20 станцій метро чилійської столиці і офісних будівель.

19 жовтня президент Чилі Себастьян Піньєра оголосив про введення в столиці країни Сантьяго і її околицях режиму надзвичайного стану. На вулиці міста було виведено підрозділи армії і поліції. Подібна міра набирає чинності вперше після падіння режиму диктатора Аугусто Піночета в 1990 році.

Уряд повідомило, що поки не буде підвищувати ціни на проїзд, але протести не вщухли. На другий день акцій протесту в столиці Чилі учасники зводили барикади і підпалювали автобуси, в той час як інші протестувальники гриміли посудом і сигналили з автомобілів.

20 жовтня влада розширили дію режиму надзвичайного стану на інші міста півночі і півдня країни.

“Ми знаходимося в стані війни проти сильного ворога, який має намір застосовувати проти нас силу без будь-яких обмежень”, – зазначив Він. За його словами, за протестами, які носять організований характер, стоїть якесь злочинне співтовариство.

У понеділок багато банки, школи та магазини залишаються закритими. Майже 1,5 тисячі чоловік були затримані.

Це – наймасштабніші за багато років заворушення в Чилі, яка вважається однією з найбільш стабільних країн Латинської Америки. У Чилі – найвищий дохід на душу населення в Латинській Америці.

У поточному році економічне зростання в Чилі складе, за оцінками, 2,5 відсотка, рівень інфляції в країні становить лише два відсотки.

У той же час серед населення Чилі посилюється невдоволення з-за зростаючих цін на медобслуговування і продовольство, низьких пенсій і соціального розшарування суспільства.