У НАТО створений кризовий штаб з-за операції Туреччини до Сирії – ЗМІ

Військова операція Туреччини на півночі Сирії триватиме до першої половини листопада

До складу штабу увійшли експерти з питань розвідки і безпеки, фахівці з питань військових операцій і політичні радники.

У НАТО створили кризовий штаб щодо ситуації навколо військової операції Туреччини на півночі Сирії і її можливих наслідків. Про це в неділю, 20 жовтня, повідомила газета Welt am Sonntag з посиланням на джерела в Північноатлантичному альянсі.

До складу цієї структури увійшли експерти з питань розвідки і безпеки, фахівці з питань військових операцій і політичні радники.

На засіданні Північноатлантичної ради у складі 29 постпредів держав-членів 16 жовтня Туреччина пообіцяла інформувати своїх партнерів по альянсу про своїх атаках, масштаб збитку в зоні бойових дій і потоки біженців. Крім того, Анкара повідомила, що її операція на півночі Сирії триватиме до першої половини листопада. Дана інформація була, однак, надана до рішення Туреччини про п’ятиденному припинення вогню, зазначає газета.

Нагадаємо, 9 жовтня турецька армія почала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG). Це угруповання Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП). За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Через кілька днів турецькі міністерства оборони і енергетики увійшли в санкційний список Сполучених Штатів через операції Анкари. Крім того, під обмежувальні заходи Вашингтона підпали голови цих відомств, а також глава МВС Туреччини Сулейман Сойлу.

Анкара має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до 2 млн сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle