Джонсон направив Туску другий лист − ЗМІ

Дональд Туск і Борис Джонсон

Крім офіційного послання, британський прем’єр написав особистого листа глави Євроради, в якому назвав відстрочку Brexit помилкою.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон направив голові Європейської ради Дональду Туску особистий лист, в якому заявив, що відстрочка Brexit буде помилкою. Про це в неділю, 20 жовтня, повідомив телеканал Sky News.

Відзначається, що особисте послання було направлено Туску разом з офіційним листом з проханням відстрочити вихід Великобританії з ЄС.

За інформацією телеканалу, в загальній складності британський прем’єр направив Туску три листи. Перше − офіційний запит про відстрочку, який Джонсон не став підписувати, і отримання якого вже підтвердив Туск.

Текст цього документа був складений британським парламентом і прописаний у законі. В нього не можна було вносити зміни.

Другий лист − пояснювальна записка постпреда Великобританії при ЄС Тіма Барроу, в якій зазначено, що відправлення першого листа є ініціативою британського парламенту, а не особисто прем’єр-міністра Джонсона.

Третє послання − особистий лист самого Джонсона, в якому він називає відстрочку Brexit шкідливою помилкою, яка не піде на користь ні у Великобританії, ні Євросоюзу.

Нагадаємо, на саміті ЄС в Брюсселі 17 жовтня лідери 27 країн Євросоюзу затвердили останні домовленості з Лондоном про порядок Brexit. Датою виходу Великобританії з ЄС повинно було стати 31 жовтня.

Після того, як 19 жовтня британські депутати не проголосували за угодою, досягнутою між Лондоном і Брюсселем, Джонсон був зобов’язаний до кінця дня направити Туску лист з проханням про тримісячну відстрочку.