Розмова Меркель і Путіна: з’явилися подробиці

Путін висунув умови для зустрічі в нормандському форматі

Для організації саміту нормандської четвірки Путін вимагає включення формули Штайнмайера в українське законодавство і розведення військ в Золотом і Петровському.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін поговорили по телефону і обговорили підготовку до саміту нормандської четвірки: Путін висунув ряд вимог. Про це повідомляє прес-служба президента РФ в суботу, 19 жовтня.

Прес-служба Путіна стверджує, що розмова відбулася за ініціативою Німеччини.

“При обговоренні ситуації з врегулюванням в Україні підтверджено важливість неухильного виконання положень мінського “комплексу заходів” і домовленостей, досягнутих в ході зустрічей на вищому рівні в нормандському форматі. У першу чергу це відноситься до імплементації формули Штайнмайера в українське законодавство, а також до розведення сил і засобів на узгоджених ділянках лінії зіткнення біля населених пунктів Золоте і Петровське”, – сказано в повідомленні.

За твердженням Кремля, Україна нібито відмовляється відводити з цих населених пунктів свої підрозділи і військову техніку “під різними приводами”.

“Що стосується можливого проведення чергового саміту нормандської четвірки, то він повинен бути ретельно підготовлений і увінчатися конкретними результатами. Домовлено, що відповідна робота продовжиться по лінії помічників лідерів і керівництва зовнішньополітичних відомств”, – зазначили у президента РФ.

Нагадаємо, що раніше РФ відмовилася обговорювати Крим у нормандському форматі. У Кремлі “уважно ознайомилися з основними висловлюваннями” президента Володимира Зеленського на прес-марафоні.

Заміна формули Штайнмайера. Київ готує план Б