Джуліані домагався видачі візи в США Шокіну – ЗМІ

Особистий адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані

Екс-генпрокурор Віктор Шокін був ініціатором розслідування щодо газової компанії Burisma

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент заявив у Конгресі, що адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані просив Держдепартамент і Білий дім про видачу візи колишньому генпрокурору України Віктору Шокіну. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерело.

Відзначається, що Джуліані в січні домагався видачі в’їзної візи в США для Шокіна, який був ініціатором розслідування щодо газової компанії Burisma, правління якої в 2014 році увійшов син колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантер.

Раніше японський телеканал NHK опублікував інтерв’ю з Юрієм Севруком, який тимчасово обіймав посаду після відставки генпрокурора Шокіна. Севрук стверджує, що Байден під час поїздки на Україну в грудні 2015 року особисто просив тодішнього українського президента Петра Порошенка відправити Шокіна у відставку.

CNN підкреслює, що Джуліані спочатку домагався видачі візи, звернувшись в Держдеп. Однак, отримавши відмову, він звернувся із запитом безпосередньо в адміністрацію президента США. У Білому домі його прохання також не задовольнили.

Шокін перебував на посаді генпрокурора України з лютого 2015 року по березень 2016 року.

Топ-чиновник Держдепу: В Білому домі була спецкоманда по Україні

Нагадаємо, в США противДжулиани ведеться розслідування про лобізм. Розслідування пов’язане зі справою проти Ігоря Фрумана і Лева Парнасу. Джуліані заперечує всі звинувачення, але визнає, що він і його помічники працювали разом з українськими прокурорами. Зокрема, вони збирали потенційно небезпечну інформацію про колишнього посла США в Україні Марі Йованович, колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина Хантере.