Зіткнення і страйки паралізували Барселону

Страйки і демонстрації паралізували Барселону у п’ятницю

Учасники масових акцій протесту підпалюють автомобільні шини, заблокували десятки автодоріг і шосе, що ведуть у бік Франції.

Тисячі людей вийшли на вулиці Барселони, де одночасно проходить не менше п’яти маршів протесту, а також загальний страйк студентів і робітників, рух у місті паралізовано, повідомляє в п’ятницю агентство Associated Press.

Учасники масових акцій протесту підпалюють автомобільні шини, заблокували десятки автодоріг і шосе, що ведуть у бік Франції. Порушено або повністю перервано рух прикордонного залізничного транспорту, а також міжміське залізничне сполучення.

В аеропорту Барселони вже скасували не менше 57 рейсів через страйк, влаштованої профспілками. Також у п’ятницю в Барселоні закриті багато магазинів і підприємства, для відвідування закрита найвідоміша пам’ятка міста – собор Саграда Фамілія. Через акцій протесту прохід до собору неможливий.

До п’ятничних акцій долучилися каталонські фермери на тракторах, яких мобілізували виступають за незалежність Каталонії від Іспанії організації “Національна каталонська асамблея” і Omnium Cultural.

У ході зіткнень демонстрантів з поліцією сталися в ніч на п’ятницю, поранення і травми отримали понад 40 осіб, а ще 16 затримали і відправили під варту за підбурювання до заворушень. Всього з початку цього тижня заарештували понад 200 осіб, що взяли участі у сутичках з поліцейськими.

Із-за нестабільної обстановки в Каталонії іспанська футбольна федерація скасувала матч між командами Барселона і Реал Мадрид, який повинен був відбутися 26 жовтня. У клубів до 21 жовтня є час вибрати альтернативну дату матчу.

Черговий виток напруженості у Каталонії пов’язаний з винесенням тривалих термінів тюремного ув’язнення ряду колишніх представників каталонського керівництва, які були причетні до спроби проведення референдуму про незалежність цього автономного співтовариства Іспанії 1 жовтня 2017 року.

14 жовтня Верховний суд Іспанії виніс вирок дев’яти каталонським політикам, вони отримали від дев’яти до 13 років в’язниці. Це рішення викликало в Каталонії масові протести прихильників незалежності. Одночасно суд видав третій за рахунком ордер на затримання Пучдемона.

Навесні 2019 року екс-президент Женералитета обрався в Європарламент всупереч забороні Центральної виборчої комісії Іспанії.

100 років тюрми сепаратистам. Протести в Каталонії