Європейська Рада закликав Туреччину вивести війська з Сирії

Євросоюз засудив дії Туреччини до Сирії, також країни-члени ЄС вирішили зупинити видачу ліцензій на експорт зброї до Туреччини.

Європейська Рада, засідання якої проходить в Брюсселі, оприлюднив резолюцію, в якій підтримав рішення Ради міністрів ЄС щодо ситуації в Північній Сирії. Відповідний документ минулої ночі був оприлюднений на сайті Європейської Ради.

“Євросоюз засуджує одноосібні військові дії Туреччини на північному сході Сирії, які спричинили людські страждання, підривають боротьбу проти “Ісламської держави” і створюють великі загрози для європейської безпеки. Європейська Рада врахував вечірній оголошення США і Туреччини про паузу у всіх військових операціях. Він знову закликає Туреччину завершити військові дії, вивести свої сили і поважати міжнародне гуманітарне право. Згідно з рішенням Ради ЄС від 14 жовтня 2019 року, він (Європейська рада) нагадує, що країни-члени вирішили зупинити видачу ліцензій на експорт зброї до Туреччини”, – йдеться в документі.

При цьому, Європейський Союз підтвердив, що продовжує докладати зусиль для ефективного вирішення серйозної гуманітарної кризи і кризи біженців у відповідності з виникаючими потребами, зокрема, шляхом підтримки країн-членів, які стикаються з дуже серйозними викликами, пов’язаними з міграційними потоками в східному Середземномор’ї.

У резолюції Європейський Рада підтвердив, що продовжує тримати в центрі уваги.

Сьогодні вранці стало відомо, що Туреччина відновила операцію в Сирії після оголошеної напередодні паузи.