ЄС відмовився почати переговори про вступ двох країн

Єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Хан

Єврокомісар Хан заявив, що лідери Євросоюзу не змогли виконати своє зобов’язання про початок переговорів.

Саміт ЄС не зміг узгодити початок переговорів про вступ з Північної Македонією і Албанією – єврокомісар попереджає про ризики серйозних наслідків для регіону Західних Балкан. Про це в п’ятницю, 18 жовтня, повідомляє Європейська правда.

Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства ЄС Йоханнес Хан повідомив, що лідери Євросоюзу на саміті в Брюсселі не змогли виконати своє зобов’язання розпочати переговори про вступ з Скоп’є і Тираной.

“Це викликає надзвичайне розчарування. Тепер країни-члени повинні пояснити, наскільки серйозна їх прихильність інтеграції Західних Балкан”, – Хан написав у своєму Twitter.

Він зазначив, що відмова від визнання прогресу, якого досягли обидві країни, буде мати негативні наслідки, в тому числі з’явився ризик дестабілізації на Західних Балканах.

“Тепер ми зобов’язані підтримувати країни, громадяни яких справедливо розчаровані. Інтеграція Західних Балкан до ЄС є і залишається важливою стратегічною політикою в наших спільних інтересах”, – додав єврокомісар Хан.

Як повідомлялося, Франція, а також Данія та Нідерланди виступають проти відкриття переговорів з Албанією і Північної Македонією про вступ в ЄС.

Париж каже, що перед Євросоюзом зараз дуже багато викликів, щоб дозволити приєднання цих двох балканських держав. Серед викликів – запланований Brexit, посилення Китаю, російська загроза і міграція. Франція хоче, щоб Єврокомісія глибоко реформувала спосіб ведення переговорів про приєднання.

Зараз в ЄС розглядають можливість перенести відкриття переговорів на квітень 2020 року або на оголошений саміт ЄС-Західні Балкани в Загребі наступного травня.

Нагадаємо, Північна Македонія була змушена змінити власну назву заради встпуления в ЄС і НАТО, оскільки на цьому наполягала Греція, яка є членом ЄС.