У ЄС закликали всі країни співпрацювати у справі MH17

Фрагмент збитого малайзійського Boeing

Єврорада закликав усі держави повною мірою співпрацювати в інтересах проведеного розслідування.

Глави держав та урядів Євросоюзу закликали всі країни до співпраці у розслідуванні причин катастрофи Boeing 777 в небі над Донбасом в липні 2014 року. Про це йдеться в заяві саміту ЄС за підсумками першого дня зустрічі в бельгійській столиці, повідомило 18 жовтня агентство ТАСС.

“Єврорада знову заявляє про свою повну підтримку всіх зусиль по встановленню істини, справедливості і відповідальності ради жертв катастрофи літака MH17 і їх найближчих родичів і закликає всі держави повною мірою співпрацювати в інтересах розслідування, яке проводиться у відповідності з резолюцією 2166 Ради Безпеки ООН”, − підкреслюється в документі.

Раніше парламент Нідерландів схвалив вимогу до уряду розслідувати роль України в авіакатастрофі на сході країни в липні 2014 року.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області. Всі 298 чоловік, що знаходилися на борту, загинули.

У травні 2018 року об’єднана слідча група підвела перші підсумки розслідування інциденту. Згідно з отриманими висновками, Boeing був збитий з російського зенітного комплексу