У Мексиці бойовики відбили у силовиків сина наркобарона Коротуна

Наслідки перестрілки в місті Кульякан

Затримання Овидио Гусмана спровокувало бої на міських вулицях із застосуванням автоматів і великокаліберних кулеметів.

Сили безпеки Мексики відпустили одного з синів ватажка наркокартелю Сіналоа Хоакіна “Коротуна” Гусмана, затриманого раніше в місті Кульякан в штаті Сіналоа. Про це повідомляє Reuters з посиланням на міністра громадської безпеки та захисту громадян Альфонсо Дурасо в п’ятницю, 18 жовтня.

За його словами, таке рішення було прийнято для того, щоб не піддавати небезпеці життя людей.

Зазначається, що напередодні в Кульякане мексиканські силовики затримали Овидио Гусмана по кличці “Миша” – одного з синів Хоакіна Гусмана. Його затримання стало причиною боїв на міських вулицях із застосуванням великокаліберних кулеметів і автоматів. Офіційних даних про загиблих або постраждалих поки немає. Влада регіону закликали жителів зберігати спокій і не залишати свої будинки.

Нагадаємо, Хоакін Гусман був екстрадований в США з Мексики за запитом американської влади у січні 2016 року. У лютому цього року журі присяжних суду Східного округу штату Нью-Йорк визнав його винним за всіма пунктами звинувачення. У середині липня ватажок наркокартелю був засуджений до довічного ув’язнення, його також зобов’язали виплатити штраф у розмірі $12,6 млрд.

Раніше на цьому тижні в Мексиці 14 поліцейських загинули в перестрілці. Загін силовиків зазнав несподіваного нападу озброєних бойовиків поблизу населеного пункту Агилилья в штаті Мічоакан.