Туреччина буде створювати “зону безпеки” в Сирії без участі США

США не будуть брати участь у створення “зони безпеки” в Сирії

Ніякі американські війська не будуть задіяні в створенні “зони безпеки”, але США сподіваються, що Туреччина буде дотримуватися угоди.

Військові США не будуть брати участь у створенні так званої “зони безпеки” на півночі Сирії. Про це заявив міністр оборони США Марк Еспер, передає Reuters у п’ятницю, 17 жовтня.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Туреччина створить пости спостереження по всій північній частині Сирії. Він зазначив, що так планує створити “зону безпеки”.

“Ніякі американські сухопутні війська не будуть брати участь у створення “зони безпеки”, однак ми будемо підтримувати контакт з Туреччиною і Сирійськими демократичними силами”, – сказав Еспер.

Міністр оборони США зазначив, що Туреччина повинна дотримуватися угоди про припинення вогню і забезпечити безпеку для людей в районах, контрольованих турецькими силами.

Турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.