Екс-лідер Каталонії Пучдемон здався владі Бельгії

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон

Суд у Бельгії вирішив не заарештовувати Пучдемона до прийняття рішення про екстрадицію його в Іспанію.

Колишній голова Женералитета Каталонії Карлес Пучдемон добровільно з’явився в Бельгії в офіс прокурора в Брюсселі, у зв’язку з тим, що Верховний суд Іспанії раніше на цьому тижні видав третій міжнародний ордер на його затримання. Про це в п’ятницю, 18 жовтня, повідомляє інформагентство Catalan News.

Відзначається, що в прокуратуру Пучдемон прийшов з адвокатами, після чого політика доставили в суд. Суду він нагадав, що користується імунітетом як депутат Європарламенту.

Суд у Бельгії вирішив не заарештовувати Пучдемона до прийняття рішення про екстрадицію його в Іспанію. Політик отримав право залишати Бельгію з дозволу суду. Le Soir нагадує, що таким же чином його не арештовували і після двох попередніх запитів Мадрида.

Пучдемон покинув Іспанію після провалу курсу на незалежність Каталонії і відсторонення від влади. Після референдуму про відокремлення, який Мадрид визнав незаконним, Іспанія висунула проти Пучдемона та інших лідерів Каталонії звинувачення в сепаратизмі, підбурювання до заколоту і фінансових махінаціях.

14 жовтня Верховний суд Іспанії виніс вирок дев’яти каталонським політикам, вони отримали від дев’яти до 13 років в’язниці. Це рішення викликало в Каталонії масові протести прихильників незалежності. Одночасно суд видав третій за рахунком ордер на затримання Пучдемона.

Навесні 2019 року екс-президент Женералитета обрався в Європарламент всупереч забороні Центральної виборчої комісії Іспанії.

100 років тюрми сепаратистам. Протести в Каталонії