Туреччина призупинить операцію в Сирії

Туреччина погодилася на пропозицію США призупинити операцію на півночі Сирії

Влада Туреччини погодилися на пропозицію США і припинять вогонь на 120 годин, поки курдські сили не залишать північ Сирії.

Турецькі власті прийняли пропозицію США припинити військову операцію на півночі Сирії. Про це після зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом заявив віце-президент США Майк Пенс, повідомляє BBC у четвер, 17 жовтня.

Пенс стверджує, що Анкара погодилася припинити вогонь, поки курдські сили покинуть район на півночі Сирії, в якому Туреччина хоче зробити так звану зону безпеки.

Турецькі сили припинять всі операції на 120 годин, а США будуть сприяти “впорядкованому висновку” курдських сил.

Також США і Туреччина домовилися обопільно забезпечувати мир у цьому прикордонному районі Сирії, ґрунтуючись на міжнародному праві.

“Я тільки що говорив з президентом (США Дональдом – ред.) Трампом. І знаю, що президент дуже вдячний за готовність президента Ердогана зробити крок назустріч і ввести цей режим припинення вогню, і дати можливість мирного вирішення цього конфлікту”, – сказав Пенс.

Він додав, що переговори тривали більше п’яти годин.

Сам Трамп вже прокоментував цю домовленість, заявивши, що вона врятувала мільйони життів”.

Турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.