РПЦ розірве відносини з церквою, яка визнала ПЦУ

РПЦ припинить згадувати в молитвах тих, хто визнає ПЦУ

Священний синод Російської православної церкви прийняв рішення про стосунки з Елладською православною церквою, яка визнала ПЦУ.

Російська православна церква має намір розірвати спілкування з ієрархами Елладської православної церкви, які визнають Українську православну церкву. Про це заявив після засідання Священного синоду РПЦ у четвер, 17 жовтня, голова Синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда, пише ТАСС.

“Припиняємо молитовного та євхаристійного спілкування з тими архієреями Елладської церкви, які вступили або вступають в таке спілкування з представниками українських неканонічних розкольницьких угруповань”, – сказав він.

РПЦ уповноважила Патріарха Московського і всієї Русі Кирила припинити згадувати в літургії предстоятеля ЕЦП архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II в разі, якщо він вступить у молитовне спілкування з представниками ПЦУ.

“Священний Синод Російської православної церкви уповноважує Патріарха Московського і всієї Русі Кирила припинити поминання імені блаженнішого архієпископа Афінського і всієї Еллади в диптихах у разі, якщо предстоятель Елладської церкви почне поминати за богослужінням голову однієї з українських розкольницьких угруповань або вчинить інші дії, які свідчать про який відбувся визнання ним українського церковного розколу”, – процитував він постанова Синоду.

Нагадаємо, 12 жовтня церква Греції першою визнала автокефалію ПЦУ. Елладська православна церква визнала Православну церкву України.

У той же день у РПЦ заявили, що незабаром оцінять, як рішення Елладської православної церкви позначиться на світовому православ’ї та міжцерковних відносинах між Москвою і Афінами.