Протестувальники в Іспанії обстріляли вертоліт і кидали кислоту в поліцію

Заворушення в Барселоні

Демонстранти знову звели на центральних вулицях Барселони барикади і підпалили кілька автомобілів.

Барселона в середу вночі повернулася до заворушень і серйозних інцидентів. Після півночі відбулися спалення десятка автомобілів, атаки кислотою і коктейлями Молотова проти поліції, а також запуски піротехнічних ракет проти поліцейського вертольота. Про це повідомляє El Pais.

За повідомленням міськради, в центрі міста відбулися до 45 пожеж. Другий день поспіль центр перетворився на поле бою. Молоді люди стикалися з поліцейськими, і щонайменше 20 чоловік вдалося затримати. 52 особам надавали медичну допомогу протягом більше п’яти годин насильства.

Інциденти почалися після дев’яти годин вечора. Демонстрація зібрала близько 22 000 чоловік і спочатку була мирною. Зіткнення спалахнули, коли частина демонстрантів переїхала до штабу відділу внутрішніх справ. В цей момент деякі з протестувальників ламали огорожі, які охороняли околиці відділу внутрішніх справ.

Групи молодих людей, деякі з закритими обличчями, підпалювали сміттєві контейнери. Сцена вівторка повторилася, хоча протестувальників було не так багато, але вони діяли більш рішуче проти поліції.

VIDEO: Rioting raged in Barcelona and several other Catalan towns for a third straight night. Read the full story here: https://t.co/7xom4MEjjl pic.twitter.com/f3iUij7UYc

— AP Europe (@AP_Europe) 17 жовтня 2019 р.

Полум’я кількох гарячих контейнерів дійшло до десятки автомобілів, припаркованих поруч, і мотоцикла. Транспортні засоби горіли біля заправки, яку охороняли працівники поліції.

Джерела автономної поліції підкреслюють, що в один момент стався піротехнічний залп ракет проти одного з поліцейських вертольотів. Вони також кажуть, що кидали в правоохоронців каміння і кислоту.

Були також серйозні зіткнення в Жироні, Лериде і Таррагоні.

Міністерство внутрішніх справ переносить протягом найближчих декількох днів в Каталонію ще 200 працівників спеціальних підрозділів поліції, щоб підсилити місцеву поліцію в очікуванні продовження серйозних заворушень, які почалися після судових вироків лідерам каталонських сепаратистів.

Національна поліція візьме відповідальність за охорону внутрішніх приміщень аеропорту El Prat, порту Барселони і декількох станцій місцевої залізничної компанії AVE. Також буде посилена охорона атомних електростанцій Аско і Ванделлос.

Мітинги каталонського сепаратистського руху традиційно були ненасильницькими. Але за три ночі жорстоких зіткнень між поліцією і протестуючими постраждали більше 250 чоловік.

Каталонські і державні чиновники Іспанії збиралися окремо в середу, щоб обговорити події.

Нагадаємо, 14 жовтня Верховний суд Іспанії засудив до тюремного ув’язнення від дев’яти до 13 років дев’ять каталонських політиків і громадських діячів за спробу в 2017 році відокремити Каталонії від Іспанії.

Обвинувальні вироки прихильників незалежності Каталонії призвели до масштабних протестів у ряді міст регіону. За дві ночі жорстоких зіткнень між поліцією і протестуючими постраждали більше 200 осіб.