Операція Туреччини в Сирії: названо число жертв і реакція Асада

З-за вторгнення Туреччини в Сирію 200 тисяч людей стали біженцями, понад 200 цивільних загинули. Асад обіцяє протистояти Ердогану “всіма законними способами”.

Військова операція Туреччини до Сирії, яка розпочалася минулого тижня, змусила 200 тисяч осіб покинути свої будинки, понад 200 цивільних загинули. Про це заявили гуманітарні організації, що базуються в Женеві, повідомляє Reuters у четвер, 17 жовтня.

Курдська адміністрація на півночі Сирії заявила, що в результаті турецького вторгнення загинуло 218 цивільних, у тому числі – 18 дітей. В результаті боїв поранено-650 чоловік, додали в адміністрації.

Турецька влада стверджує, що в Туреччині в результаті обстрілу з боку Сирії загинули 20 людей, в тому числі вісім людей були вбиті під час нападу на місто Нусайбин курдськими загонами YPG в п’ятницю.

Також в регіоні складна гуманітарна ситуація. Повідомляється про нестачу води в сирійському місті Хасак.

У свою чергу під час зустрічі з радником з нацбезпеки Ірану президент Сирії Башар Асад заявив, що Дамаск буде стримувати турецьку агресію “всіма можливими законними засобами”, передає сирійське державне агентство SANA.

Асад заявив, що “режим Ердогана” веде злочинну агресію проти Сирії під брехливими гаслами.

Турецька армія 9 жовтня розпочала операцію Джерело миру в Сирії проти сил самооборони сирійських курдів (YPG), яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської робочої партії (КРП).

За два дні до цього США оголосили про виведення своїх військових з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

Туреччина має намір створити в північних регіонах Сирії уздовж свого кордону так звану зону безпеки, очищену від сил самооборони сирійських курдів і бойовиків терористичних угруповань, і розселити там до двох мільйонів сирійських біженців, які зараз знаходяться в Туреччині.