Кім на білому коні. Який сигнал КНДР подає ЗападуСюжет

Північнокорейський лідер підіймається на священну гору Пектусан напередодні важливих рішень. В цей раз повідомляється про “великих операціях”.

Лідер КНДР Кім Чен Ин піднявся на священну для корейців гору Пектусан верхи на білому коні “по першому снігу”. Його супроводжували представники Центрального комітету Трудової партії Кореї.

“Це велика подія, що має величезне значення в нашій революційній історії”, – прокоментувало кадри сходження північнокорейське інформагентство ЦТАК.

Як пише Reuters, Кім Чен Ин піднімається на священну, коли планує зробити щось грандіозне, щоб “здивувати світ і просунути Північну Корею вперед”. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Пхеньян готує новий ультиматум

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин відвідав гору Пектусан на кордоні КНДР і Китаю. Кім піднявся на вершину гори – найвищу точку Корейського півострова. Її висота становить 2744 метри.

“Він, сидячи верхи на коні на вершині гори Пекту, з глибокими емоціями згадав шлях важкої боротьби, який він пройшов для великого діла будівництва самої могутньої країни з вірою і волею”, – коментує фотографії лідера Центральне телеграфне агентство Кореї.

Гору вважають священною, оскільки, згідно з легендою, близько чотирьох тисяч років тому з неї зійшов батько засновника стародавнього корейської держави.

Крім того, згідно офіційній історіографії країни, під час Другої світової війни на горі Пектусан знаходився партизанський табір під керівництвом засновника КНДР Кім Ір Сена. Вважається, що в цьому таборі народився його син і наступник Кім Чен Ір.

Кім Чен Ин на білому коні

“Очі Кім Чен Ина, який стоїть на вершині великої гори Пектусан, були сповнені благородного блиску прославленого полководця, який ясно вказує шлях просування могутньої соціалістичної країни, домагається процвітання своїми власними зусиллями та завдяки протистоянню гори Пектусан всім зустрічним вітрам”, – описує ЦТАК сходження Кім Чен Ина.

Сам північнокорейський лідер заявив, що ситуація в КНДР складна із-за безперервних санкцій і тиску з боку ворожих сил”.

“Нас чекає багато труднощів і випробувань. Біль, яку вороги під керівництвом США завдали корейському народу, перетворилася в гнів”, – цитує його південнокорейське агентство Ренхап.

Нинішній керівник КНДР піднімався на вершину Пектусан кілька разів, кожного разу це відбувалося напередодні важливих подій для нього особисто чи для країни, зазначає Ренхап.

Так, візит Кім Чен Ина на гору Пектусан відбувся в грудні 2017 року, до початку примирення Південної Кореї і КНДР. Тоді він піднімався на вершину в чорних шкіряних міських черевиках.

У 2018 році Кім відвідали вулкан Пектусан вже разом з президентом Республіки Корея Мун Чже Іном. Ця священна гора для обох Корей, вона згадується в їх гімнах.

Тоді лідери двох країн з подружжям Чи Сіль Чжу і Кім Чжон Сук підійшли до берега Небесного озера на вершині гори і сфотографувалися, взявшись за руки.

Ренхап

Кім Чен Ин відвідав гору в листопаді 2014 року, незадовго до закінчення трирічного траурного періоду в честь його покійного батька Кім Чен Іра, а також у лютому 2013 року напередодні страти його дядька Чан Сон Тхека через передбачуваного зради.

Експерти не виключають, що нове поява північнокорейського лідера на вершині Пектусан може бути тривожним знаком для західних країн і їх союзників.

Безсумнівно, сходження на білому коні – це символ сили і влади династії Пекту – так називають династії Кімів.

Як пише Reuters з посиланням на заяву помічника північнокорейського лідера, Кім Чен Ин піднявся на коні на священну гору Пектусан напередодні нових “великих операцій”.

За словами джерела, Кім Чен Ин піднімається на священну гору кожен раз, коли має намір зробити щось грандіозне для того, щоб “здивувати світ” і просунути Північну Корею вперед.

Помічник голови Державної ради КНДР також зазначив, що під час своєї поїздки на гору північнокорейський лідер був переповнений емоціями і дуже радів.

Експерти припускають, що Кім Чен Ин має намір виступити проти міжнародних санкцій і тиску щодо програми зі створення ядерної зброї і балістичних ракет.

ЗМІ також пишуть, що цього разу Кім Чен Ин може переглянути свою обіцянку утриматися від проведення випробувань ракет дальнього радіусу дії і ядерної зброї.

ЦТАК

Зараз переговори з США зайшли в глухий кут, і американський лідер Дональда Трампа зараз більше хвилюють внутрішня політика і ряд інших міжнародних питань.

Пхеньян США дав час до кінця року, щоб відновити переговори про денуклеаризацію. Раніше Кім Чен Ин неодноразово вимагав ослаблення санкцій до того, як Пхеньян почне робити якісь кроки щодо згортання своєї ядерної програми. Проте йому так і не вдалося переконати Вашингтон.

На початку жовтня в Швеції відбулися переговори між представниками США і КНДР. Це були перші переговори з моменту зустрічі Кім Чен Ина і Дональда Трампа на кордоні КНДР і Південної Кореї в червні цього року.

Тоді посол з особливих доручень МЗС КНДР Кім Мен Гіль заявив, що переговори з американськими колегами не виправдали очікувань Пхеньяну і в підсумку провалилися.

США, навпаки, заявили про те, що в Швеції американська і північнокорейська делегації провели ґрунтовне обговорення.

Перед переговорами Північна Корея провела випробування балістичної ракети нового типу – це були одинадцятому за рахунком випробування з початку цього року.