Джонсон розповів про угоду з Євросоюзом

Джонсон розповів, що дасть Британії угода з Євросоюзом

Досягнута домовленість дозволить Лондону вільно укладати торговельні угоди, повідомив прем’єр-міністр Британії.

Угода про Brexit, досягнута в четвер між Лондоном і Брюсселем, дозволить Великобританії вільно укладати торговельні угоди з іншими країнами і контролювати свої кордони, а також захистить інтереси населення Північної Ірландії. Про це заявив у четвер, 17 жовтня, глава британського уряду Борис Джонсон в Twitter.

“Нова угода гарантує, що ми встановимо нові відносини з ЄС, засновані на принципах вільної торгівлі і дружнього співробітництва, а також повернемо собі повний контроль над нашими законами, кордонами, фінансами і торговими відносинами, і ніхто не буде нам заважати. Сполучене Королівство у повному складі покине митний союз ЄС і зможе укладати торговельні угоди по всьому світу. Положення про антидемократичному режимі “бэкстоп” були виключені (з проекту угоди з Євросоюзом – ред.). Населення Північної Ірландії зможе самостійно вирішувати, за якими законами житиме. Крім того, на відміну від “бэкстопа”, нова угода дасть народу можливість припинити дію особливих правил, (які будуть введені для Північної Ірландії – ред.), якщо народ цього забажає”, – написав Джонсон.

Прем’єр-міністр підкреслив, що його уряд домоглося скасування положень про необмеженому за часом “бэкстопе”, який був покликаний гарантувати прозорість кордону на острові Ірландія, але при цьому не дозволяв Сполученому Королівству припинити дію режиму без згоди ЄС. При цьому, незважаючи на запевнення уряду в тому, що інтереси Ольстера в новій угоді повністю дотримуються, Демократична юнионистская партія Північної Ірландії (ДЮП) вже заявила про те, що умови нової угоди для неї неприйнятні так само, як і умови колишньою. Без підтримки ДЮП Джонсону буде вкрай складно провести свою угоду з ЄС через Палату громад британського парламенту.

Раніше повідомлялося, що Британія і Євросоюз домовилися з Brexit. Лондон і Брюссель після двох діб переговорів заявили про узгодження нової угоди про умови виходу.