Заступник міністра Північної Македонії пішов з посади за 50 євро хабара

Чиновник отримував 50 євро “авансу” за сприяння у проведенні операції для пацієнта з Албанії, а загальна сума хабара повинна була скласти тисячу євро.

У Північній Македонії заступник міністра охорони здоров’я Асім Муса подав у відставку з-за того, що його спіймали на отриманні хабара в 50 євро. Про це повідомляє 5 Канал у середу, 16 жовтня.

Муса оголосив, що йде з посади, після того, як албанське телебачення опублікувало відео, на якому чиновник отримував хабар за сприяння у проведенні операції для пацієнта з Албанії. 50 євро він отримував авансом. Загальна сума хабара мала становити 1000 євро.

Пацієнтом виявився журналіст під прикриттям. Після зустрічі Муса і “пацієнт” визначили день проведення операції.

Муса оголосив про відставку після негативної суспільної реакції. Він оголосив, що йде з посади, але заявив, що йому влаштували політичну пастку, і звинуватив ЗМІ у політичному переслідуванні.

Партія ДУЇ, членом якої є Муса, схвалила його відставку. Міністр охорони здоров’я Венко Филипче публічно засудив дії свого заступника. Прокуратура повідомила про відкриття справи за фактом хабарництва.

Нагадаємо, що раніше австралієць запропонував прикордоннику $5000 за в’їзд в Україну. Іноземцю відмовили у в’їзді в Україну з-за відсутності необхідних документів. Але того не влаштував такий хід подій.

Також повідомлялося, що на Філіппінах дозволили стріляти в чиновників, які вимагають хабар. Глава держави дав дозвіл громадянам стріляти в ноги корупціонерів, але не вбивати їх.