Європарламент відтермінував вступ на посаду нового складу ЕК

Нового складу Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляйєн вступить на посаду на місяць пізніше.

Європарламент підтримав перенесення вступу на посаду нового складу Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляйєн з 1 листопада на 1 грудня. Про це йдеться в поширеному в середу, 16 жовтня, заяві прес-служби Європарламенту.

Заява також містить заклик якомога швидше визначити нові кандидатури єврокомісарів від Угорщини, Румунії та Франції.

“Голова Європарламенту і лідери політичних фракцій проаналізували результати слухань (кандидатів на посади єврокомісарів – ред.) у комітетах Європарламенту. Європейський парламент хотів би проголосувати своєчасно, щоб дозволити нової Єврокомісії приступити до роботи з 1 грудня, і закликає у зв’язку з цим до якнайшвидшого визначення трьох нових кандидатів на посади членів ЄК”, – йдеться в документі.

Новий склад Єврокомісії не зможе розпочати свою роботу 1 листопада з-за того, що Європарламент у ході слухань в кінці вересня – початку жовтня відхилив кандидатів у єврокомісари від Угорщини, Румунії та Франції. Це означає, що саміт ЄС, який збереться в Брюсселі 17-18 жовтня, повинен буде продовжити мандат діючої Єврокомісії під керівництвом Жан-Клода Юнкера як мінімум на один місяць.

Депутати Європарламенту 30 вересня відхилили висунуті Румунією та Угорщиною кандидатури на посади в новому складі Єврокомісії через підозри в наявності конфлікту інтересів. Румунка Роване Плумб претендувала на посаду єврокомісара з питань транспорту, а колишній угорський міністр юстиції Ласло Трочани повинен був займатися розширення та політикою сусідства ЄС. 10 жовтня Європарламент з тієї ж причини відмовився затвердити кандидатуру француженки Сільві Гулар на посаду єврокомісара з питань внутрішнього ринку.

Раніше повідомлялося, що в Європарламенті з’явилася група друзів України “, що складається з 50 депутатів з шести фракцій.