У Парижі на аукціон виставлять метеорит вагою 364 кг

Метеорит Мон Дьє є третім за величиною серед знайдених небесних каменів на території Франції.

У Парижі 21 жовтня буде виставлена на торги велика колекція космічних об’єктів, які впали на Землю. Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Lucien, що виступає організатором продажу.

Головним експонатом торгів стане метеорит Мон Дьє, вага якого становить 364 кілограма. Він впав на Землю в кінці XIX століття і є третім за величиною метеоритом, знайденим на території Франції. За оцінками експертів, вартість цього космічного об’єкта становить від €80 тис. до €120 тис.

Іншим лотом стане фрагмент місячного метеорита вагою 157 кг, виявлений фермером в північно-східному департаменті Про в 1968 році. Його оціночна вартість становить від €30 тис. до €50 тис.

Також на торги будуть виставлені фотографії NASA, номери газет Le Parisien і France Soir, присвячені місії Apollo 11, конверти із зображенням Місяця. До аукціону всі лоти будуть протягом двох днів демонструватися в готелі Друо.

Відзначається, що торги стануть частиною заходів, присвячених 50-річчю першої висадки людини на Місяць. Спусковий апарат корабля Apollo 11 здійснив посадку на супутник Землі 20 липня 1969 року. На поверхню тоді висадилися два астронавта – командир корабля Ніл Армстронг і пілот місячного модуля Едвін (Базз) Олдрін.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося про падіння метеорита на Кубі. Незабаром вдалося знайти уламки гостя з космосу. Вчені встановили, що метеорит складався з заліза, нікелю і силікату магнію.