В ООН заявили про ризики початку ядерної війни

Заступник генсека ООН Ідзумі Накамицу

Багато аналітичні організації та експерти з контролю над озброєннями говорять про зростаючий ризик ядерної конфронтації.

Заступник генерального секретаря ООН і високий представник з питань роззброєння Ідзумі Накамицу заявила, що в світі набирає обороти ситуація, при якій існують ризики ядерної конфронтації. Про це вона розповіла в інтерв’ю газеті Комерсант, яке було опубліковано 15 жовтня.

“Знамениті годинник Судного дня знову повернули на без двох хвилин північ. Існують серйозні побоювання того, що ситуація знову стає досить небезпечною. І я бачу багато різних причин для цього”, − зазначила Накамицу.

Вона зазначила, що між державами, включаючи ядерні держави, серйозно порушено довіру, і нагадала слова генсека ООН, про те, що “світ зараз перебуває у стані безладу із-за дефіциту довіри”.

Також Накамицу констатувала брак діалогу між провідними державами та іншими країнами. Заступник генсека вважає, що зараз вони починають цінувати військові можливості більше дипломатії та переговорів.

Вона підкреслила, що є і багато інших факторів, що ускладнюють обстановку, серед яких геополітичний фактор та швидкий розвиток науки і нових технологій.

Так, світ уже не біполярний, а наслідки шкідливої діяльності в кіберпросторі, потенційні наслідки від застосування зброї з використанням штучного інтелекту, гіперзвукового зброї вимагають додаткового розуміння.

“Іншими словами, є багато факторів, які збільшують загрозу ядерної конфронтації. Але найгостріша проблема − це дефіцит довіри між державами. Інші фактори посилюють це. Ситуація дуже складна”, − заявила заступник генсека ООН.

Раніше в МЗС РФ заявили, що ситуація в сфері стратегічної стабільності погіршується і існує ризик початку ядерної війни.