В ООН заявили про психологічні тортури Ассанжа

Великобританія, США, Швеція та Еквадор відмовилися розслідувати застосування психологічних тортур до Ассанжу.

Засновник порталу WikiLeaks Джуліан Ассанж піддавався психологічним тортурам у британській в’язниці. Про це заявив спеціальний доповідач ООН з тортур Нільс Мельцер у вівторок, 15 жовтня.

За словами Мельцера, відвідала Ассанжа з медиками у британській в’язниці в травні цього року, засновник WikiLeaks піддавався “психологічним тортурам” протягом довгого часу, і по Конвенції проти катувань країни, які протягом останніх років несли відповідальність за його долю, повинні провести відповідне розслідування.

“Ми звернулися до всіх зацікавлених держав з проханням розслідувати цю справу, припинити чинити на нього тиск і зробити все можливе, щоб забезпечити дотримання її прав, які, на мій погляд, систематично порушувалися”, — сказав він.

При цьому, за словами Мельцера, Великобританія, США, Швеція та Еквадор відмовилися розслідувати застосування психологічних тортур до Ассанжу.

Нагадаємо, 11 квітня Ассанж був заарештований у посольстві Еквадору в Лондоні за ордером, виданим Вестмінстерським магистратским судом від 29 червня 2012 року за непоява у суді.

Джуліан Ассанж попросив політичного притулку в посольстві у 2012 році. З того часу він ні разу не залишав дипмісію латиноамериканської країни в Лондоні через побоювання арешту та екстрадиції в США, де його звинувачують у публікації секретних документів Держдепу.