США провели кібероперацію проти Ірану – ЗМІ

Секретна операція стала відповіддю на серію атак на саудівські нафтові об’єкти. У Пентагоні відмовилися коментувати відповідну інформацію.

США здійснили секретну кібероперацію проти Ірану наприкінці вересня у відповідь на серію атак на саудівські нафтові об’єкти, відповідальність за які Вашингтон покладає на Тегеран. Про це повідомило в середу, 16 жовтня, агентство Reuters з посиланням на джерела серед посадових осіб США.

Серія кібератак була спрямована проти поширення Іраном пропаганди, заявляє агентство.

У Пентагоні відмовилися коментувати інформацію про кібератаки. “У рамках політики та оперативної безпеки ми не обговорюємо операції в кіберпросторі, розвідку та планування”, – цитує агентство заяву офіційного представника Міноборони США Элиссы Сміт.

Нагадаємо, два найбільших підприємства саудівської нафтової компанії були атаковані в ніч на 14 вересня. Відповідальність за напад узяли на себе повстанці-хуситы з єменського руху “Ансар Аллах”. В результаті вибухів і пожеж, викликаних ударами БПЛА, видобуток найбільшого у світі експортера нафти впала на 5,7 млн барелів з 9,8 млн барелів на добу.

Також Саудівська Аравія схвалила розміщення американських військових. Додаткові американські війська допоможуть забезпечити безпеку країни, вважають влади в Ер-Ріяді.