Протести в Каталонії: постраждали понад 70 осіб

Протягом усього дня 15 жовтня в автономній області проходили маніфестації, які переросли в масові заворушення.

В ході акцій протесту проти вердикту регіональним політикам в іспанській Каталонії 15 жовтня постраждали щонайменше 74 людини. Про це повідомила газета El Pais.

Відзначається, що протягом усього дня в автономній області проходили маніфестації, учасники яких перекривали дороги і залізничні колії. Ввечері відбулися демонстрації у багатьох містах будівель представництв уряду Іспанії.

Організаторами акцій стали Національна каталонська асамблея та організація Omnimum Cultural, які виступають за вихід регіону зі складу королівства. У Барселоні до мітингу приєдналися близько 40 тисяч осіб.

Частина присутніх почала агресивно вести себе по відношенню до поліцейських, що забезпечує порядок під час акції. В результаті правоохоронці відтіснили протестувальників, застосувавши кийки та невеликі гумові снаряди.

Учасники акції спробували спорудити барикади в центрі Барселони, підпалювали сміттєві контейнери, розбивали вітрини.

Правоохоронці також застосували силу в ході протестів в Жироні, Льейде, Погоди і Таррагоні. По всій Каталонії було затримано 25 осіб, троє з них − у Барселоні.

Нагадаємо, Верховний суд Іспанії засудив до тюремного ув’язнення від дев’яти до 13 років дев’ять каталонських політиків і громадських діячів за спробу в 2017 році відокремити Каталонії від Іспанії.

Обвинувальні вироки прихильників незалежності Каталонії призвели до протестів у ряді міст регіону.