Президент Румунії призначив новим прем’єр-міністром Орбана

Людовик Орбан і Клаус Йоханнис

У наступні 10 днів парламент Румунії повинен проголосувати за затвердження нового уряду і його програми.

Новим прем’єр-міністром Румунії призначений лідер Націонал-ліберальної партії Людовик Орбан. Про це сказав президент країни Клаус Йоханнис після консультацій з парламентськими партіями, повідомив напередодні Укрінформ.

Сподіваюся, що робота перехідного уряду під керівництвом Людовика Орбана буде успішним. Уряд буде перехідним до чергових парламентських виборів (вибори в Румунії пройдуть восени 2020 року – ред.), – заявив президент.

Йоханнис підкреслив, що пріоритетними завданнями нового уряду на найближчу перспективу стануть підготовка і проведення чергових президентських виборів, а також затвердження бюджету на 2020 рік.

Призначений прем’єр подякував за надану йому довіру, зазначивши, що він докладе всі зусилля для виконання поставлених перед країною завдань.

Відповідно до румунського законодавства, в наступні 10 днів парламент Румунії повинен проголосувати за затвердження нового уряду і його програми.

Наступні парламентські вибори в Румунії офіційно повинні відбутися наприкінці 2020 або на початку 2021 року. Але вони можуть бути перенесені на початок наступного року, після того, як румуни в наступному місяці оберуть нового президента.

Нагадаємо, 10 жовтня попередній глава Кабінету міністрів Румунії лідер Соціал-демократичної партії Віоріка Дэнчилэ була відправлена у відставку після оголошення парламентом вотуму недовіри уряду.