Джонсон пішов на поступки за Brexit – ЗМІ

Борис Джонсон нібито погодився на умови, раніше відкинуті Терезою Мей

Команди переговірників погодилися, що митний кордон буде проходити з Ірландського моря, стверджують джерела.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пішов на серйозні поступки в переговорах з Євросоюзом і суттєво наблизився до укладення угоди з Brexit. Про це повідомило видання The Guardian з посиланням на високопоставлені джерела в ЄС і Британії у вівторок, 15 жовтня.

Стверджується, що проект тексту угоди може бути опублікований вже сьогодні, якщо офіс британського прем’єра остаточно з ним погодиться.

Команди переговірників в цілому погодилися, що митний кордон буде проходити з Ірландського моря, отделяющему Великобританію від Ірландії. Раніше схожі умови були відкинуті попередницею Джонсона Терезою Мей як такі, що не може прийняти жоден британський прем’єр-міністр.

Також наголошується, що навіть якщо угода буде досягнута, то Джонсону потрібно провести його через парламент, де зараз у нього немає більшості.

Раніше повідомлялося, що в переговорах Британії та ЄС за Brexit з’явилися оптимістичні сигнали.

Також Борис Джонсон пішов на компроміс з Brexit. Він заявив, що не буде проводити перевірки на кордоні між Республікою Ірландія і Північною Ірландією. Однак у Єврокомісії назвали “спірним” цей компроміс Джонсона.