Столтенберг закликав країни НАТО збільшити допомогу Україні

Глава Альянсу зазначив, що мова йде не тільки про підтримку України, а також про підтримку заснованого на правилах порядку.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав країни-члени Альянсу активніше надавати допомогу Україні. Про це він заявив під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО в Лондоні, повідомляє у вівторок, 15 жовтня, Європейська правда.

“Через кілька тижнів весь Північноатлантичний рада вирушить в Україну і висловить нашу рішучу політичну підтримку, і я також закликаю союзників по НАТО надавати ще більшу практичну підтримку Україні. Їм потрібна наша підтримка. Мова йде про підтримку України, а також про підтримку заснованого на правилах порядку, що має велике значення для всіх нас”, – сказав Столтенберг.

Говорячи про прагнення Києва до зближення з НАТО, Столтенберг зазначив, що важливу роль у цьому плані повинні грати реформи.

“Ми підтримуємо прагнення України до подальшої євроатлантичної інтеграції, включаючи членство. Ми вважаємо, що акцент повинен бути зроблений на реформи, на те, як модернізувати Україну… модернізація оборонних і силових інститутів – це також найкращий спосіб просування до членства”, – сказав він.

Столтенберг нагадав, що після інцидентів в Керченській протоці і захоплення українських кораблів в НАТО вирішили також посилити співпрацю з Україною в морській сфері, попрацювати з військово-морською академією в Одесі.

“Ми надаємо практичну підтримку, політичну підтримку”, – заявив Столтенберг, підкресливши, що дії Росії, яка незаконно захопила частину іншої країни, незаконно анексувавши Крим і продовжуючи дестабілізувати східну Україну, є неприйнятними.

Нагадаємо, Північноатлантична рада проведе засідання в Україні 31 жовтняя. У зустрічі візьме участь президент Володимир Зеленський.