РФ не давала згоду на операцію Туреччини в Сирії

Туреччина не погоджувала операцію в Сирії з Москвою

У Путіна назвали неприйнятною військову операцію Туреччини на півночі Сирії і висловили побоювання з-за планах Ердогана.

Операція турецьких військових у Сирії неприйнятна, злагоди між Москвою та Анкарою з цього питання не було. Про це у вівторок, 15 жовтня, заявив спецпредставник президента РФ з питань сирійського врегулювання Олександр Лаврентьєв, пише Інтерфакс.

За його словами, російська влада “завжди закликали Туреччину до стриманості” щодо Сирії. Так Лаврентьєв відповів на питання, чи дійсно між Росією і Туреччиною є якесь згода з приводу турецької операції, як раніше заявляв президент Туреччини Реджеп Ердоган.

“Безпека турецько-сирійського кордону повинна бути забезпечена саме за рахунок введення урядових сил на всьому протязі кордону. Тому ми ніколи не виступали і не підтримували ідею введення, в тому числі, турецьких підрозділів, не кажучи вже про сирійської збройної опозиції”, – сказав спецпредставник президента РФ.

Лаврентьєв також висловив побоювання, що ця операція “дійсно здатна порушити цей крихкий міжконфесійний мир в тих районах (Сирії – ред.)”. “Він населений не тільки курдами, але і арабами, сунітами. Коли туди розселяють людей, які ніколи там не проживали, ви самі розумієте, це викликає невдоволення місцевих жителів, які століттями жили на цих територіях”, – підкреслив він.

Лаврентьєв також запевнив, що Росія не допустить реального зіткнення між Туреччиною і Сирією, в цьому ніхто не зацікавлений. Так він відповів на запитання, які кроки слід зробити, щоб уникнути реального зіткнення між Анкарою і Дамаском.

Раніше в Туреччині заявили, що не відмовляться від операції в Сирії з-за санкцій, введених США.

Як заявляє Ердоган, Туреччина незабаром створить зону безпеки на півночі Сирії від Манбиджа до кордону з Іраком, щоб перемістити до неї мільйон сирійських біженців.

За його словами, в ході операції “Джерело світу” Туреччина “звільнила від терористів” територію площею 1 тис. кв. км.

Нагадаємо, 9 жовтня Туреччина розпочала нову операцію в Сирії під назвою Джерело світу. Її метою є створення на півночі республіки буферної зони, куди зможуть повернутися біженці. Цю територію Анкара має намір очистити від бійців курдських воєнізованих формувань.