Названі лауреати Букерівської премії за 2019 рік

Букерівську премію з літератури за 2019 рік розділили письменниці Маргарет Етвуд і Бернардин Эваристо.

Канадська письменниця Маргарет Етвуд і британка Бернардина Эваристо стали лауреатами Букерівської премії, повідомляється в Twitter премії.

Етвуд відзначили за роман The Testaments, який є продовженням книги Розповідь служниці, а Эваристо – за роман Girl, Woman, Other»розповідає про життя 12 осіб, більшість з яких – чорношкірі британці, в основному жінки.

Переможниці поділять премію в розмірі понад 63 тисяч доларів.

Our two #BookerPrize2019 winners @MargaretAtwood and @BernardineEvari – congratulations again!#FinestFiction pic.twitter.com/rbkFduEnJr

— The Booker Prizes (@TheBookerPrizes) October 14, 2019

Нагадаємо, в 2018 році переможцем стала польська письменниця українського походження Ольга Токарчук за роман Польоти. Твір складається з новел і подорожніх нотаток про “сучасних кочівників” – людей, які подорожують по Землі.

Букерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у світі англійської літератури. До 2013 року присуджувалася авторові, що проживає в одній з країн Співдружності націй, Ірландії чи Зімбабве, за роман, написаний англійською мовою.

Букерівська премія назвала п’ять кращих книг за 50 років

З сезону 2014 року премія вручається за роман, написаний англійською, незалежно від громадянства автора. Вперше вручення нагороди відбулося в 1969 році.