Екс-радниця Трампа давала свідчення Конгресу 10 годин

Адвокат Трампа вів “тіньову” закордонну політику в Україні в обхід офіційних процедур, заради особистих вигод президента, стверджує Хілл.

В ході дачі свідчень у комітетах Конгресу США колишня радниця президента Дональда Трампа по Росії і Європі Фіона Хілл заявила, що її адвокат Рудольф Джуліані вів “тіньову” закордонну політику в Україні в обхід офіційних процедур, заради особистих вигод президента. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела, знайомі з її показаннями.

Як зазначається, Хілл давала свідчення протягом 10 годин.

Як стверджують ЗМІ, вона повідомила, що була в опозиції послу США в ЄС Гордону Сондленду через діяльність Джуліані. За її словами, Джуліані не координувала свої дії з офіційної дипломатії США.

За даними джерел, Хілл розповіла, що колишній радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон “був у люті від дій Джуліані щодо України і порівнював його з “гранатою, яка всіх підірве”.

За словами Хілл, на зустрічі на початку липня, де були присутні вона, Болтон, Сондленд, екс-спецпосланець по Україні Курт Волкер і міністр енергетики Рік Перрі, Сондленд розповідав про розслідуваннях в Україні, які були припинені і які необхідно відновити. Присутні були впевнені, що мова йде про Burisma і Хантере Байдена, сина можливого суперника Трампа на виборах 2020 року.

У той же час, New York Times з посиланням на джерела повідомляє, що після зустрічі Болтон нібито попросив Хілл повідомити головного юриста Ради нацбезпеки США про “шахрайських” зусиллях Сондленда, Джуліані і Міка Малвени, виконуючого обов’язки голови апарату Білого дому.

“Я не беру участь в якій-небудь “божевільної угоді”, яку готують Сондленд і Малвени”, – нібито Болтон просив Хілл передати юристам Білого дому.

У свою чергу, Джуліані заявив, що не знає Хілл і “поняття не має, про що вона говорить”.

Раніше повідомлялося, що в США розслідують діяльність Джуліані в Україні. Американські прокурори намагаються встановити, чи намагався адвокат Трампа домогтися відставки посла США в Україні Марі Йованович, яка дала свідчення в Конгресі минулого тижня.