Євросоюз схвалив план Києва з Донбасу

ЄС бачить зміни по Донбасу

У Люксембурзі відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС з українським колегою.

Глава європейської дипломатії Федеріка Могерини заявила, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко представив всебічну і задовільну картину планів щодо вирішення конфлікту в Донбасі. Про це вона повідомила на прес-конференції за підсумками зустрічі глав МЗС країн-членів ЄС у Люксембурзі 14 жовтня.

“Ми отримали від нього достатньо всебічну і, я б сказала, задовільну картину планів, які є в уряду і адміністрації за програмою реформ”, – сказала вона.

Могерини додала, що Євросоюз також оцінив рішення Києва щодо врегулювання конфлікту. Вона зазначила, що останнім часом ЄС побачив “деякі позитивні зміни в цій сфері і дуже хоче їх підтримати.

Глава європейської дипломатії заявила, що через Пристайко підтвердила всім українцям, що ЄС висловлює підтримку країні і її суверенітету. Деталі плану не розкриваються.

Раніше Пристайко сказав, що влада зробить “останню чесну спробу йти мінським шляхом“. Він також говорив, що Україна може відмовитися від мінського процесу. В Росії неодноразово повторювали, що альтернативи мінським соглашенимя немає.

Зе на Донеччині про війну і анексії: Шокова терапія