Єлизавета II в незвичайній мови назвала дату Brexit

Королева не вдягла корону Британської імперії, яка традиційно використовується під час церемонії відкриття парламенту.

Королева Великобританії Єлизавета II 14 жовтня відкрила нову сесію британського парламенту тронною промовою, яка готується кабінетом міністрів і присвячена його пріоритетів на найближчий рік, повідомляє Guardian.

У своїй 65-й за рахунком тронної промови Єлизавета II підкреслила намір уряду вийти з Євросоюзу 31 жовтня.

За словами монарха, в основі нової угоди будуть принципи вільної торгівлі і взаємовигідного співробітництва.

“Мої міністри введуть нові режими (регулювання) для риболовецької галузі, сільського господарства і торгівлі, використовуючи всі можливості, що відкриваються для нас після виходу з ЄС”, – сказала Єлизавета II.

Також королева заявила, що британський уряд підтримуватиме розвиток галузей науки, брати участь в освоєнні космосу, а також підтримувати боєздатність армії країни. Крім того, Єлизавета II пообіцяла реформи кримінального кодексу, систем освіти та соціальної допомоги.

Преса звернула увагу, що на цей раз королева не вдягла корону Британської імперії, яка традиційно використовується під час церемонії відкриття парламенту.

Корона Британської імперії/ Getty

Корона прикрашена майже трьома тисячами дорогоцінних каменів і важить більше кілограма. Єлизавета II називала корону Британської імперії важкої і зізнавалася, що в ній не можна опускати голову, інакше корона просто впаде.

Тим не менш, за весь час свого правління Єлизавета II всього двічі не одягала корону Британської імперії на церемонію відкриття парламенту: в 1974 і 2017 роках, коли у Великобританії проходили позачергові вибори. Тоді королева проводила церемонію у звичайному костюмі і капелюшку.

На цей раз вона була в парадному одязі, але корону одягнула більш легку – діамантову діадему Георга IV, яка теж використовується для церемоній відкриття парламенту. При цьому Корона Британської імперії лежала на столику, праворуч від Єлизавети II.