Протести в Каталонії розганяють гумовими кулями

У Каталонії жорстко розганяють протести

В аеропорту Барселони пройшли жорсткі сутички демонстрантів і поліції. Протестувальники перекривають автостради й залізницю.

Обвинувальні вироки прихильникам незалежності іспанського автономного співтовариства Каталонія призвели до протестів у ряді міст регіону. На вулиці 14 жовтня вийшли тисячі протестуючих, повідомляє агентство AP.

Протестуючі блокували рух по чотирьох головних дорогах міста, вимагаючи звільнити ув’язнених. В Жироні (100 кілометрів від Барселони) люди зупинили рух поїздів, як регіональних, так і наступних до Франції.

В аеропорту Барселони відбулися зіткнення поліції і учасників протесту. Залізничне сполучення з міжнародним аеропортом Барселона – Ель-Прат також припинено із-за протестів. Сама повітряна гавань скасувала близько 20 рейсів.

 

 

При цьому, багатьом людям, які збиралися вилетіти з міста в цей день, довелося добиратися до аеропорту пішки.

В районі аеропорту зібралися близько восьми тисяч осіб. Іспанська поліція почала жорстко розганяти протестувальників, застосувавши кийки та відкривши стрілянину гумовими кулями. Повідомляється про щонайменше 13 постраждалих.

VIDEO: Spanish police beat and fire at protesters.pic.twitter.com/iDZDB0q8aF

— Josep Goded (@josepgoded) October 14, 2019

BREAKING/VIDEO: First clashes in one of the accesses of Barcelona airport. pic.twitter.com/MPMM8SAkXM

— Josep Goded (@josepgoded) October 14, 2019

Раніше в цей же день Верховний суд Іспанії засудив до тюремного ув’язнення від 9 до 13 років дев’ять каталонських політиків і громадських діячів за спробу в жовтні 2017 року відокремити Каталонії від Іспанії.

Суд визнав їх винними в організації незаконного референдуму про суверенітет регіону і проголошення його незалежності. Захист не згодна з рішенням суду і має намір оскаржити його в Конституційному суді Іспанії, так і в судових інстанціях Євросоюзу.