Каталонські політики отримали 100 років в’язниці за референдум про незалежність

Лідери каталонських сепаратистів в суді

Іспанський суд виніс вироки 12 каталонським політикам, причетним до референдуму про незалежність два роки тому.

Верховний суд Іспанії у понеділок, 14 жовтня, виніс вироки каталонським політикам, причетним до організації незаконного референдуму про незалежність регіону в 2017 році, повідомляє ТАСС.

Частина з 12 проходили у справі визнано винними у підбурюванні до заколоту і розтраті. Максимальний термін отримав екс-заступник глави уряду автономної області Оріолі Жункерас – 13 років.

Колишній лідер Національної каталонської асамблеї Жорді Санчес і голова організації Омніум културал Жорді Куишарт засуджені до дев’яти років позбавлення волі. Екс-спікер парламенту регіону Карму Форкадель отримала 11 років і шість місяців в’язниці. Крім того, проходили по справі заборонено обіймати державні посади протягом різного періоду часу.

Прокуратура Іспанії просила до 25 років позбавлення волі за статтею “підбурювання до бунту”. Але державна адвокатура говорила про менш тяжкий злочин – заклик до заколоту – і просила для підозрюваних до 12 років в’язниці.

Ключова відмінність між підбурюванням до заколоту і бунту полягає в тому, що перше є злочином проти громадського порядку, в той час як друге – проти конституційного ладу. Підбурювання до бунту передбачає наявність відкритого і насильницького непокори для проголошення незалежності частині Іспанії.

У свою чергу, колишній голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон назвав вирок кошмаром.

“У загальній складності 100 років в’язниці. Який кошмар”, – написав Пучдемон в Twitter. “Потрібно відреагувати Заради майбутнього наших синів і дочок. Заради демократії. Заради Європи. Заради Каталонії”, – уточнив він.

Тим часом, в Каталонії почалися демонстрації. Прихильники незалежності регіону вийшли на вулиці Барселони, Таррагони, Жирони та інших міст. Деякі учасники акцій перекривають дороги. Організації, що підтримують вихід Каталонії зі складу Іспанії, закликають жителів автономної області виходити на вулиці на знак протесту.

З-за ризику заворушень у регіоні МВС Іспанії посилило присутність там співробітників правоохоронних органів.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшло голосування про вихід зі складу Іспанії.

Мадрид спочатку називав цей референдум нелегітимним і відмовлявся визнавати його результати. 27 жовтня того ж року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про проголошення незалежної республіки.

У відповідь влада країни задіяли 155-ю статтю конституції, яка раніше ніколи не застосовувалася і дозволила обмежити самоврядування регіону.