Жертвами тайфуну в Японії стали вже 40 людей

Nайфуна Хагибис називають найсильнішим за 60 років

Десятки тисяч будинків залишаються без світла і води з-за тайфуну Хагибис, кількість жертв зростає.

Жертвами тайфуну Хагибис в Японії стали щонайменше 40 людей, ще 16 вважаються зниклими без вести. Про це в понеділок, 14 жовтня повідомляє телеканал NHK.

При цьому 30 тисяч японців не можуть повернутися в свої будинки і перебувають в евакуаційних центрах.

“Оскільки на даний момент багато числяться зниклими без вести, ми продовжуємо активну пошуково-рятувальну операцію в цілодобовому режимі. Ми зафіксували великий збиток від тайфуну, і зараз 30 тис. людина не можу повернутися в свої будинки і живуть в евакуації”, – сказав прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

Він також розпорядився створити спеціальні групи життєзабезпечення в постраждалих районах, які допомагали б відновити водопостачання та подачу електрики, а також стежили за умовами життя в евакуаційних центрах.

У Токіо і сусідніх префектурах в результаті обривів ліній електропередачі без світла залишаються близько 53 тис. будинків. Більш ніж в 130 тис. квартир і будинків по всій країні відсутнє водопостачання.

Залізничний транспорт, у тому числі швидкісні експреси, як очікується, увійде у графік у протягом дня. У неділю на багатьох лініях поїзди ходили з збільшеними інтервалами. Деякі ділянки швидкісних автомобільних доріг раніше перекриті.

Нагадаємо, тайфун Хагибис обрушився на Японію в суботу. Місцеві власті оголосили максимальний рівень загрози в 12 префектурах центральної частини країни, включаючи Токіо.