Йованович: Трамп тиснув на Держдеп, щоб мене звільнити

Президент протягом майже року чинив тиск на офіційних осіб, щоб домогтися усунення її з посади, стверджує Йованович.

Колишній посол США в Україні Марі Йованович на слуханнях в Конгресі заявила, що президент Дональд Трамп чинив тиск на Держдепартамент, щоб домогтися її звільнення. Про це повідомляє Associated Press.

За словами Йованович, вона була несподівано перервана в травні 2019 року, а їй сказали, що президент втратив до неї довіру.

Також, за її словами, “проти неї велась цілеспрямована кампанія” і що Трамп протягом майже року чинив тиск на офіційних осіб, щоб домогтися усунення її з посади. У АР є в розпорядженні текст заяви Йованович, який вона зачитала на початку слухань.

“Хоча я розумію, що я служила по волі президента, я, незважаючи на це, не могла повірити в те, що уряд США може прийняти рішення про відкликання посла на підставі, наскільки мені відомо, голослівних і помилкових заяв людей з викликають питання мотивами”, – наголошується в заяві.

Йованович виступала в п’ятницю перед трьома комітетами палати представників США: у закордонних справах, розвідці і нагляду.

Раніше ЗМІ повідомили, що Йованович відсторонили від посади після того, як вона стала наполягати на тому, що прохання адвоката Трампа Руді Джуліані про проведення розслідувань в Україні повинні передаватися по офіційних каналах.