Асад направив війська на північ Сирії

Бомбардування турецькими силами міста Рас-ель-Айн

Сирійська урядова армія буде протистояти турецькій агресії на півночі країни.

Реагуючи на наступ турецьких військ на північ Сирії, офіційний Дамаск направив туди свої війська. Про це в неділю, 13 жовтня, повідомили сирійські ЗМІ, включаючи державне інформагентство Sana.

“Сирійські військові загони будуть перекинуті на північ, щоб протистояти турецькій агресії на сирійській території”, − вказується в повідомленні.

Подальші подробиці мобілізації не наводяться. Цей крок режим Башара Асада зробив в результаті досягнення домовленості з курдськими угрупованнями, проти яких виступає Анкара.

Раніше сирійські урядові війська розміщувалися в певних курдських районах, де повинні були перешкоджати можливому турецького наступу.

Представник курдів на умовах анонімності повідомив про “переговори” між керівництвом напівавтономного регіону і сирійського уряду.

9 жовтня Туреччина почала наступ на сили самооборони сирійських курдів (YPG) на півночі Сирії.

Цей крок викликав масштабну критику з боку міжнародного співтовариства. Офіційна Анкара хоче створити “зону безпеки” завглибшки 30 кілометрів уздовж кордону на сирійській території і вимагає виведення курдських збройних загонів з цього району.

Канцлер ФРН Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом закликала “негайно припинити” турецьке військове наступ у Сирії.

На думку Меркель, незважаючи на виправдані інтереси Туреччини у сфері власної безпеки, військова операція на північному сході Сирії призведе до вимушеної міграції великого числа місцевих жителів, дестабілізації регіону і посилення терористичної угруповання “Ісламська держава”.

Джерело: Російська служба DW