У Бельгії відкрили пам’ятник Анні Ярославні

Пам’ятник юної княжни Анни є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року в Києві.

У бельгійському місті Arlon відкрили пам’ятник дочці князя Київської Русі Ярослава Мудрого та королеві Франції Анні Ярославні. Про це напередодні повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації.

“В одному з найстаріших міст Бельгії, місті Arlon урочисто відкрили бронзову скульптуру Анни Ярославну – королеву Франції і дочки великого князя Київського Ярослава Мудрого. Пам’ятник подарований громадою Києва в рамках проекту Шлях королеви, який передбачає встановлення пам’ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції”, – йдеться в повідомленні.

У відкритті пам’ятника взяла участь київська делегація на чолі з директором департаменту культури Діаною Поповою, посла України в Бельгії Миколи Точицького, мера Арлона Вінсана Магнуса, а також міського керівництва і суспільства.

Пам’ятник встановили біля церкви святого Доната, розташованої на високому пагорбі Книпшен.

“Саме в цій частині пагорба в 11-16 століттях був розташований замок Арлонского графства. Ймовірно, що саме тут гостювала Анна Київська в 11 столітті, коли здійснювала свою подорож до Франції. Саме Arlon є передостаннім місцем на шляху до Франції”, – йдеться в повідомленні.

Пам’ятник юної княжни Анни, авторства Костянтина Скритуцького, є реплікою скульптури, встановленої в листопаді 2016 року у сквері Анни Київської на Львівській площі у Києві.

Нагадаємо, що пам’ятник київській княжні встановили минулого року у французькому місті-побратимі Києва – Тулузі і в цьому році – в Джакарті. Також в 2018 році громаді Кракова була передана для встановлення авторська репліка пам’ятника Анні Київській. Скульптуру також планується відкрити в Чехії, Австрії та Німеччини.