Військові заборонили пересування по Еквадору на добу

Вантажівки з військовими на вулицях Кіто

Збройні сили та поліція Еквадору уповноважені контролювати ситуацію в публічних місцях та місцях скупчення людей.

Командування збройних сил Еквадору оголосив про введення на території країни заборони на пересування на найближчу добу із-за масових протестів. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в Twitter в неділю, 13 жовтня.

“З 15 години (23.00 за Києвом) суботи 12 жовтня на 24 години… встановлено заборону на пересування в стратегічно важливих районах на всій території країни”, – йдеться в заяві військових.

У цей список стратегічних районів, згідно з документом, включені державні, військові та поліцейські установи, порти й аеропорти, об’єкти телекомунікаційної інфраструктури, водо – і електропостачання, нафтовидобутку і переробки.

Збройні сили та поліція Еквадору уповноважені контролювати ситуацію в публічних місцях та місцях скупчення людей, реєструвати громадян і автомобілі.

Раніше в суботу президент Еквадору Ленін Моренно оголосив про введення комендантської години і військового контролю в столиці країни Кіто і її околицях.

Нагадаємо, протести в Еквадорі почалися після того, як президент Морено підписав указ про скасування з 3 жовтня субсидій на паливо, внаслідок чого ціни на паливо суттєво зросли. Протестуючі блокували дороги, родовища нафти і доступ до аеропорту Кіто, порушили роботу багатьох підприємств, брали в заручники поліцейських. Затримані сотні людей, п’ятеро загинули.

3 жовтня президент Еквадору оголосив режим надзвичайного стану і переніс свою штаб-квартиру зі столиці в місто Гуаякіль. 12 жовтня президент погодився переглянути декрет про скасування субсидій на паливо.