Німеччина припиняє експорт зброї в Туреччину

Гайко Маас

Німеччина припиняє експорт озброєнь в Туреччину через настання в Сирії, заявив глава МЗС ФРН.

Уряд Німеччини призупиняє поставки озброєнь Туреччині у світлі операції Анкари на півночі Сирії. Про це заявив глава МЗС ФРН Гайко Маас, передає Bild.

“У світлі турецької військової наступальної операції в північно-східній Сирії федеральний уряд не буде видавати нових дозволів на постачання всіх військових товарів, що Туреччина могла б використовувати в Сирії”, – сказав міністр.

За словами міністра, з 2016 року Німеччина ввела дуже обмежувальну лінію для експорту зброї в Анкару, особливо після турецького військового наступу на північний сирійський регіон Афрін.

У 2018 році Німеччина поставила Туреччині зброї на 242,8 мільйони євро, що становить майже третину всього німецького військового експорту зброї (770,8 мільйона євро). За перші чотири місяці цього року Анкара отримала від Німеччини бойову зброю на 184,1 мільйона євро.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок нової операції у Сирії під назвою Джерело світу. Її метою є створення на півночі Сирії буферної зони, куди зможуть повернутися біженці.

Пізніше Міноборони Туреччини заявило про знищення 277 “терористів” в ході військової операції в Сирії.

З-за дій Туреччини в Сирії Фінляндія призупинила поставки зброї країні. Прем’єр-міністр Антті Рінне заявив, що Держрада не буде видавати нових ліцензій на експорт зброї до Туреччини. Пізніше аналогічне рішення ухвалила Норвегія.