У США розслідують діяльність Джуліані в Україні

У США відкрили справу проти адвоката Трампа через його діяльність в Україні

Американські прокурори намагаються встановити, чи намагався адвокат Трампа домогтися відставки посла США в Україні.

Федеральна прокуратура в Нью-Йорку почала розслідування відносно адвоката президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані, якого підозрюють у порушенні законів про лобізм, повідомляє The New York Times.

За інформацією джерел видання, розслідування стосується діяльності Джуліані в Україні і нібито мали місце спроб домогтися відставки Марі Йованович з посади американського посла. Слідчі мають намір встановити, чи порушував Джуліані закони про запобігання іноземного впливу на політичні процеси в США.

Як повідомлялося, Марі Йованович в Конгресі США заявила, що була відкликана з посади посла США в Україні через тиску Дональда Трампа на Держдепартамент.

За відомостями газети, розслідування стосується справи затриманих у середу Лева Парнасу та Ігоря Фрумана. Прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк у четвер пред’явила їм і ще двом особам звинувачення, зокрема, в порушеннях при лобістської діяльності. Парнаса і Фрумана підозрюють у спробах домогтися відставки Йованович в інтересах українського чиновника. Його ім’я не розголошується.

Американське агентство Associated Press раніше повідомило, що Парнас і Фруман за завданням Джуліані домагалися почала розслідування на Україні проти колишнього віце-президента США Джозефа Байдена і його сина.

Украинагейт. У США затримали двох свідків

Нагадаємо, Джуліані опинився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні почався великий скандал через тверджень про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році. Висловлювалися припущення, що американський лідер домагався від свого українського колеги розслідування дій сина Байдена в обмін на надання Києву фінансової і військової допомоги. Після чого в США запустили процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.