Європарламент прийняв резолюцію про фейках і пропаганді

У документі йдеться, що російська пропаганда є головним джерелом дезінформації в Європі і її кількість різко зросла.

Євросоюз повинен прийняти більш активні заходи протидії поширенню фейкових новин і цілеспрямованим актам зовнішнього втручання в європейські виборчі процеси. Про це йдеться в резолюції, ухваленій у четвер, 10 жовтня, під час засідання Європарламенту в Брюсселі, повідомляє прес-служба Європарламенту.

Відзначається, що резолюція була прийнята більшістю голосів – 469 – “за”, 143 – “проти”, ще 47 депутатів утрималися.

“Іноземне втручання у виборчі процеси є серйозною загрозою для європейського демократичного суспільства, від якої виграють тільки анти-європейські, праворадикальні, екстремістські та популістські сили”, – наголошується в повідомленні.

Зокрема, Європарламент констатував, що іноземне зовнішнє втручання носить системний характер і здійснюється різними шляхами: через інформаційні кампанії в соціальних мережах, здійснюючи кібернетичні атаки на виборчу інфраструктуру, або шляхом надання фінансової підтримки політичним партіям в ході головних національних або європейських виборів. І хоча у всіх країнах-членах ЄС такі зовнішні дотації політичних партій або кандидатів повністю або частково заборонені, ці правила можуть обходити. В якості прикладу депутати згадали ситуацію навколо партії Національний фронт у Франції, а також звинувачення, що пролунали в європейських медіа на адресу австрійської Партії свободи, італійської партії Lega і британської політичної сили Leave.eu (в перекладі – залишимо ЄС, ред.)

Депутати окремо висловили глибоку стурбованість з приводу “дуже небезпечною природи російської пропаганди”, яка є головним джерелом дезінформації в Європі, і інтенсивність якої подвоїлася з січня 2019 року – за цей час було зареєстровано 998 випадків дезінформації, в той час як в 2018 році – 434 такі випадки.

У цьому ж контексті депутати рішуче засудили “агресивні дії” неєвропейських держав, спрямованих на підрив суверенітету країн-кандидатів на вступ у ЄС в регіоні Західних Балкан та країн Східного Партнерства.

В якості протидії таким тенденціям депутати закликали до удосконалення підрозділів стратегічних комунікацій Євросоюзу і перетворення їх на постійні структури з набагато великим фінансуванням. Депутати також закликали компанії-провайдери інтернет-послуг і операторів соціальних мереж до співпраці у протидії дезінформації, не порушуючи при цьому принципів свободи слова. Європарламент закликав Євросоюз розробити відповідні правові рамки для ефективної протидії гібридним загрозам.

Як наголошується в повідомленні, пропозиції Європарламенту набувають особливого значення з огляду на те, що до 2020 року в країнах ЄС відбудуться понад 50 президентських, державних, місцевих або регіональних виборів, які повинні бути надійно захищені від зовнішнього втручання.

Раніше повідомлялося, що Facebook видалив майже дві тисячі акаунтів з-за фейків.