Стало відомо, у чому звинувачують клієнтів адвоката Трампа

Парнаса і Фрумана звинувачують у порушенні правил фінансування виборчих кампаній у США.

Американських бізнесменів Лева Парнасу та Ігоря Фрумана заарештували за підозрою в незаконному фінансуванні виборчих кампаній політиків за гроші бізнесмена з РФ. Про це йдеться в судових матеріалах, пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з матеріалами, перші ознаки активності фігурантів справи з’явилися в березні 2018 року.

Відзначається, що Парнас і Фруман, які до того моменту, наскільки відомо, не брали помітного участі в політичних донорських заходах, стали прагнути просувати свої власні фінансові інтереси, а також – політичні інтереси принаймні одного українського офіційної особи, з яким вони працювали.

Своїх цілей бізнесмени збиралися досягти, завдяки підтримці американських політиків, які отримували від них фінансування.

Для цього Парнас і Фруман придумали схеми, які дозволяли їм в обхід законодавства, перераховувати політикам на фінансування передвиборних кампаній більше грошей, ніж дозволено законом. Задля цього, зокрема, вони створили компанію Global Energy Producers (GEP), яка, за їх словами, займалася імпортом і експортом СПГ.

В документах не вказується, хто саме отримував гроші від цих людей. До прикладу, слідчим стало відомо про фінансування політика, який в 2018 році був членом конгресу США.

Саме його Парнас і Фруман просили допомогти, щоб домогтися відкликання посла США в Україні Марі Йованович. У підсумку вона дійсно залишила свій пост, проте незрозуміло, наскільки на це вплинули два бізнесмена.

“Парнас робив зусилля, націлені на те, щоб відкликати посла, принаймні частково, на прохання одного або кількох українських офіційних осіб”, – йдеться в матеріалах.

Крім цього вони фінансували передвиборчі кампанії, щоб просунути власні бізнес-інтереси, причому діяли на цей раз не одні, а з участю давав їм гроші громадянина РФ. Про нього відомо лише, що це бізнесмен, який не проживав постійно в США.

У справі також фігурують громадянин США, який народився в Україні, Андрій Кукушкін і Девід Корреиа – американець, який народився в США.

Їх завданням було заручитися підтримкою політиків для вирішення труднощів, пов’язаних з бізнес-проектом: підприємці збиралися відкрити фірму з продажу марихуани. Вони вирішили зайнятися цим бізнесом в штаті Невада, де такий вид діяльності дозволено.

Обговорення цього проекту почалося у вересні 2018 року. Бізнес-партнерам, серед іншого, треба було отримати ліцензію на таку торгівлю. Аналогічні ліцензії їм були потрібні в Нью-Йорку і деяких інших штатах.

Згідно з планом, допомога фігурантам справи повинен був надати політик, який балотувався на один з керівних постів в Неваді. Російський учасник проекту був готовий надати фінансову підтримку його передвиборної кампанії, однак самостійно діяти не міг, зокрема, тому що “донорами” в США можуть бути тільки американські громадяни. Тому $1 млн на ці цілі надійшов з Росії через американських бізнес-партнерів – Парнаса і Фрумана.

Підтримка політика була потрібна, серед іншого, для того, щоб вирішити ключову проблему – підприємці не встигли вчасно подати документи на отримання ліцензії на торгівлю марихуаною і сподівалися, що їх політичний протеже їм допоможе.

У загальній складності, гроші, витрачені фігурантами справи на спонсорування передвиборних кампаній різних американських політиків, обчислюються мільйонами доларів.

Американські ЗМІ відзначають, що цих людей адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані називав своїми клієнтами.

Фруман і Парнас жертвували кошти в кампанії республіканців, зокрема, на передвиборну боротьбу Трампа. Крім того, в травні 2018 року вони пожертвували $325 тис. неурядової організації America First Policies, створеної в 2017 році, щоб пропагувати політику Трампа “America First”.

Фігурантів справи звинувачують, зокрема, у дачі неправдивих свідчень співробітникам структур, що відстежують пов’язані з виборами порушення і фальсифікації даних про себе. Крім того, за версією слідства, вони обходили обмеження на суми, які дозволено жертвувати на політичні кампанії, перераховуючи свої гроші через інших осіб.

Всіх чотирьох бізнесменів також звинувачують в тому, що вони здійснювали пожертви у власних фінансових інтересах, а також в інтересах офіційної особи з українського керівництва.

Про арешт Парнаса і Фрумана стало відомо напередодні.