Радбез ООН не ухвалила рішення щодо операції Туреччини в Сирії

Учасники засідання кардинально розійшлися в думках і не змогли прийняти спільну заяву.

Рада безпеки ООН в ході закритого засідання напередодні не змогли узгодити спільну заяву щодо ситуації навколо військової операції Туреччини на півночі Сирії, пише Інтерфакс.

Відзначається, що в ході засідання сторони розійшлися в позиціях настільки, що схвалення спільного заяву стало неможливим.

Зокрема, США і Росія відмовилися від пропозиції ряду інших країн про прийняття заяви. Причиною, за даними ЗМІ, стала наявність у частині документа, де йдеться про дії Туреччини, слова “засудження”.

Постпреди ряду європейських країн при ООН за підсумками зустрічі поширили свою спільну заяву, в якій закликали Анкару припинити операцію.

Постпред США при ООН Келлі Крафт нагадала, що Вашингтон “жодним чином” не схвалював рішення Анкари провести цю операцію.

Зі свого боку постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що в ході військової операції Туреччини на півночі Сирії всім сторонам слід проявити стриманість.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок нової операції у Сирії під назвою Джерело світу. Її метою є створення на півночі Сирії буферної зони, куди зможуть повернутися біженці.

У відповідь на це президент Дональд Трамп заявив, що США зруйнують економіку Туреччини, якщо вона почне знищувати курдів на північному сході Сирії.