Ердоган пригрозив Європі мільйонами біженців

Туреччина відчинить двері для мільйонів сирійських біженців в Європу, якщо ЄС буде критикувати операцію Анкари, заявив президент.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган пригрозив дати можливість 3,6 млн сирійських біженців відправитися з Туреччини в Європу, якщо ЄС буде критикувати операцію Анкари в Сирії. Про це повідомляє в четвер, 10 жовтня, агентство Bloomberg.

Виступаючи в Анкарі, Ердоган пригрозив “відчинити двері” для нелегалів та ЄС застеріг від використання терміна “вторгнення” щодо операції “Джерело світу”.

“Якщо ЄС наліпити ярлик окупації на операцію “Джерело світу”, то Туреччина відчинить двері для мільйонів сирійських біженців, щоб вони вирушили у Європу”, – сказав Ердоган.

“Туреччина буде ігнорувати критику операції “Джерело світу”, яку ми розпочали проти терористичних елементів в той час, як 10 іноземних сил вільно діють в Сирії”, – сказав президент.

Крім цього, він розкритикував Єгипет і Саудівську Аравію за їх неприйняття турецької операції.

“Першим ділом, я закликаю Саудівську Аравію поглянути в дзеркало і відповісти на запитання, що ви робите в Ємені”, – підкреслив він.

Ердоган також повідомив, що з моменту початку операції турецькі військові знищили 109 терористів. Всього ж, за словами Ердогана, за останні чотири роки Туреччина “нейтралізувала” в загальній складності 16 тисяч терористів.

У той же час, ЗМІ повідомляють, що в результаті обстрілу сирійською курдами турецьких міст Акчакале і Джейланпынар на кордоні з Сирією були поранені щонайменше 18 осіб.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про початок нової операції у Сирії під назвою Джерело світу. Її метою є створення на півночі Сирії буферної зони, куди зможуть повернутися біженці.

Потім президент США Дональд Трамп заявив, що пора повернути американських військових додому і тепер з ИГИЛ повинні розбиратися Туреччина, Європа, Сирія, Іран, Ірак, Росія і курди. Таким чином він залишив курдів без військової допомоги США.

Пізніше Трамп заявив, що США зруйнують економіку Туреччини, якщо вона почне знищувати курдів на північному сході Сирії.